• facebook
  • twitter
-A | A+

Harun Çekiç

2002-2003 yılları arasında askerlik hizmetini Ardahan’da tamamlamıştır. Askerlik dönüşü 3 yıl Kaymaklı Yeraltı Şehrinde esnaf olarak çalıştıktan sonra 2006 yılında İstanbul Atatürk Havalimanında çalışmıştır. 2007 yılında Oyak Bank Nevşehir şubesinde koruma ve güvenlik görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2008 yılında ING Bank olarak isim değiştiren kurumdan 2015 yılında ayrılmış ve 1 Aralık 2018 tarihine kadar Kaymaklı Yeraltı Şehrinde esnaf olarak iş hayatına devam etmiştir.

Evli ve iki çocuk babası olan Harun Çekiç 31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler seçimini kazanarak Kaymaklı Belediye Başkanı seçilmiştir.

Başkanın Mesajı

31 Mart 2019 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri sonucu halkımızın da büyük teveccühüyle Belediye Başkanlığı görevine başlamış bulunmaktayım. 

Sadece ülkemizin değil dünyanın en güzel yerleşim merkezi olan Kapadokya’nın nadide beldesi olan Kaymaklı’da siz değerli hemşerilerime hizmet edecek olmanın büyük onurunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu görevin bana verdiği büyük sorumluluğun da bilincinde olarak beldemizin sorunlarını çözmek ve halkımıza en iyi şekilde hizmet etmenin gayreti içerisinde olacağım. 

Nevşehir’in en dinamik ve potansiyeli her alanda en yüksek beldelerinden biri olan Kaymaklı’da bütün paydaşlarımızla beraber zengin insan kaynağımızı ve yerel potansiyelimizi harekete geçirerek beldemizi daha da ileriye götürmek için  tüm gücümüzle çalışacağız. 

Görev ve sorumluluklarımızı; hukuka bağlılık, insan haklarına saygı, şeffaflık, hesap verebilirlik ve katılımcılık gibi temel ilkeler çerçevesinde toplumun bütün kesimlerini kucaklayan adil bir yönetim anlayışıyla yerine getireceğiz. Bu çerçevede, kamu hizmetlerini yürütürken vatandaşımızın huzur, refah ve mutluluğunu sağlamak amacıyla kamu ve özel tüm kesimlerle birlikte hareket edeceğiz. 

Bu duygularla tüm Kaymaklı halkını, Beldemizde bulunan kurum ve kuruluşlarımızda görev yapan arkadaşlarımı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum.

Harun ÇEKİÇ

Kaymaklı Belediye Başkanı