• facebook
  • twitter
-A | A+

BAŞKAN ÇEKİÇ'TEN 1071 MALAZGİRT ZAFERİ MESAJI

Haber Tarihi: 26/08/2019
Kaymaklı Belediye Başkanı Harun Çekiç, "1071 Malazgirt Savaşı Anadolu'nun kapılarını Türklere sonuna kadar açmış, Türk tarihinin en önemli zaferlerinden biridir" dedi.

Başkan Çekiç, 1071 Malazgirt Zaferi yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları kaydetti;

"Yaşadığımız coğrafyanın kaderini değiştiren bu büyük zafer, Anadolu'nun Türkleşmesi, İslamlaşması ve yeniden imar edilmesine vesile olmuştur. Anadolu'da asırlar boyunca devam edecek olan adalet ve hoşgörü medeniyetinin temelleri Malazgirt Zaferi'yle atılmıştır.

Türk milleti, Malazgirt Savaşı ile Yakın Doğu'da yeni vatan kurmakla kalmamışlar, İslam aleminin Hristiyan dünyasına karşı koruyucusu olmuşlardır.

Malazgirt'te ecdadımızın bütün benliğini saran yüksek idealler, İstiklal Mücadelemizde de bize rehber olmuş ve bu toprakların ilelebet vatanımız olarak kalmasını sağlamıştır. Aziz milletimiz, bugün de aynı şuur ve kararlılıkla vatanına, bayrağına ve istiklaline sahip çıkmaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle Malazgirt Zaferi'nin 948. yıl dönümünde, büyük komutan Sultan Alparslan'ı ve büyük Türk milleti için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, şükran ve minnet duygularımla anıyorum. Ruhları şad, mekanları Cennet olsun."