• facebook
  • twitter
-A | A+

BAŞKAN ELMA’DAN 10 KASIM MESAJI

Haber Tarihi: 10/11/2016
Kaymaklı Belediye Başkanı Halit ELMA, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vefatının 78’inci yıl dönümü nedeniyle yayınladığı mesajında, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal’i, ebediyete irtihalinin 78’inci yıl dönümünde saygı ve rahmetle yad ediyoruz"

Başkan ELMA mesajında: “Milli irade, demokratik işleyiş zaman zaman kesintilere uğrasa da ülkemiz bugün Gazi Mustafa Kemal’in işaret ettiği demokratik hedefler doğrultusunda önemli mesafeler katetmiştir. Cumhuriyetin 93’üncü yıldönümünü iftiharla kutlayan Türkiye, istikrar içinde güçlenmeye ve büyümeye, demokrasinin standartlarını her geçen gün yükseltmeye devam ediyor. Gazi Mustafa Kemal, saygın bir lider ve komutan olarak, ecdat yadigarı vatan topraklarının savunulmasında, milletimizin istiklale kavuşma mücadelesinde önderlik yapmıştır. Cumhuriyetimizi bu toprakların tüm renklerini kaynaştırarak inşa eden Gazi Mustafa Kemal, milletimizi müşterek bir ideal etrafında birleştirmeyi başarmış, Türkiye’nin bağımsızlığı ülküsünü benimsemiştir.

Bu düşüncelerle, vefatının 78’nci yıl dönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü ve tüm silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi, gazilerimizi tekrar saygı ve şükranla anıyorum” dedi.