• facebook
  • twitter
-A | A+

Başkan Elma'dan Miraç Kandili Mesajı

Haber Tarihi: 13/04/2018
Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma Miraç Kandili münasebetiyle yayımladığı kutlama mesajında kandilin tüm İslam Âlemine hayırlar getirmesi temennisinde bulundu.

Başkan Elma mesajında: " Bizi birbirimize yaklaştıran mübarek kandiller yardımlaşmaya, güzel ahlaka, hoşgörüye ve kurtuluşa giden yolun habercileridir. Müslümanlar olarak yapılan tüm engellemelere rağmen inancımızın bir gereği olarak dinimize sıkı sıkıya sarılmalı ve İslam’ın yolunda hızla ilerlemekten asla taviz vermemeliyiz.

Kandiller insanların gönlünü aydınlatan, toplumun manevi değerlerinin daha güçlü olmasını sağlayan önemli ve özel gecelerdir. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed Mustafa’nın (S.A.V) mucizelerle dolu olan yolculuğunun başladığı Miraç gecesi bizlere Yüce Allah’ın rızasıyla nice güzel derecelere erişebileceğimizin açık bir göstergesidir. Bu duygu ve düşüncelerle Miraç Kandilinin tüm insanlığın huzuru için iyiliğe, barışa, dostluğa ve kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, Kaymaklılı vatandaşlarımın ve tüm İslam âleminin kandillerini kutlar, Ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim" dedi.