• facebook
  • twitter
-A | A+

Başkan Halit Elma’nın Regaib Kandili Mesajı

Haber Tarihi: 30/03/2017
Başkan Halit Elma, mübarek üç ayların habercisi olan Regaib Kandili nedeniyle mesaj yayımladı

Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma, mübarek üç ayların habercisi olan Regaib Kandili nedeniyle yayımladığı mesajında, mübarek üç ayların tüm dünyada kardeşliğe ve huzura vesile olmasını diledi.

Başkan Halit Elma'nın Regaib Kandili mesajı şöyle:

“İslam alemi olarak mübarek üç ayların müjdecisi olan Regaib Kandili’ne kavuşmanın huzurunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.
İçinde Regaib, Mirac, Berat ve Kadir gecelerini bulunduran mübarek üç aylar, İslam dünyası için sevinç, bereket ve mağfiret mevsimidir. Bu faziletli gün ve geceleri, fırsata çevirmeli, onların büyük birer nimet olduğunu unutmamalıyız.
Rahmet ve merhamet kapılarının açıldığı mübarek Regaib Kandili’nde rabbimizden af ve bağışlanma dilerken gönül dünyamızı kirleten kin, nefret ve haksızlık gibi kötülüklerden sakınalım. Anne-babamıza, yakın çevremize her zamanki gibi sevgiyle ve iyilikle yaklaşalım. Başta kasabamız ve ülkemiz olmak üzere tüm dünyada kardeşlik ve huzurun hakim olması için dua etmeyi unutmayalım.
Bu duygularla, bu mübarek günlerin insanlığın yaşadığı sıkıntıların sona ermesine vesile olmasını temenni ediyor; hemşehrilerimizin ve tüm İslam aleminin mübarek üç aylarını ve Regaib Kandili’ni tebrik ediyorum.”