• facebook
  • twitter
-A | A+

EMİTT Fuarı'na Kuru Kaymak Damga Vurdu

Haber Tarihi: 30/01/2017
Dünya turizm sektörüne yön veren 21'nci Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarında (EMITT-2017) Kaymaklı'da tanıtıldı.

Kapadokya'nın gezilebilir en büyük yeraltı kentine sahip olan Kaymaklı tanıtımlara aralıksız devam ediyor. 80 ülkeden, 5 bin'i aşkın firma, kurum, kuruluş, il ve ilçelerin katıldığı EMİTT 2017 Fuarına katılan Kaymaklı standı büyük beğeni topladı. Standa kuru kaymak ile misafirlerini karşılayan heyet, ziyaretçilerine yeraltı kentini, kabak çekirdeğini, kuru üzümü, restorasyonu tamamlanan Papaz Evi'ni ve turizmini tanıttı. Konuklara Kaymaklı hakkında geniş bilgi verildi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'nın da tattığı kuru kaymak ise ziyaretçilerin gözdesi oldu.
    Kaymaklı'yı tüm Türkiye ve dünyaya tanıtmak gibi bir sorumluluklarının olduğunu belirten Kaymaklı Belediye Başkanı Halit ELMA, "Kaymaklı bir marka değeri olan belde. Bir çok tarihi ve kültürel zenginliklere sahip. Bunun yanı sıra coğrafyası tabiatı çok daha farklı güzelliklere sahip. 21.si düzenlenen Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat Fuarına katıldık. Kaymaklı'yı biraz daha tanıtmayı amaçladık. Biraz daha farkındalık oluşturmak istedik. Kuru kaymağımız, ekmeğimiz, kabak çekirdeğimiz, yeraltı şehrimiz ve daha onlarca güzelliğin yanı sıra tarihi, doğası ile özel olan Kaymaklı her şeyin en iyisine layık" dedi.