• facebook
  • twitter
-A | A+

Kaymaklı Belediyesinden Yabani Ot ve Haşereyle Mücadele

Haber Tarihi: 04/05/2017
Kaymaklı Belediyesi ekipleri tarafından ilkbaharın gelmesiyle birlikte belde genelinde yabani ot temizleme ve ilaçlama çalışmalarına hız verildi.

Tüm caddeler, sokaklar ve kaldırımlarda yetişen yabani otlara karşı mücadele çalışması başlatan ekipler, vatandaşları rahatsız edecek olan kaldırım kenarlarındaki ve duvar diplerindeki yabani otların temizlenmesi ve ilaçlama çalışmalarına devam ediyor. Vatandaşlar tarafından kullanılan alanların daha temiz hale getirilmesi için çalışmaların başlatıldığını kaydeden Belediye Başkanı Halit Elma, “Yol ve kaldırım kenarlarında yetişen yabani otların görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak amacıyla programlı bir şekilde mahallelerde yabani ot temizleme ve ilaçlama çalışmalarımız devam etmektedir. Cadde ve sokaklarda bulunan refüjleri ilaçlıyoruz. Otların uzamasıyla birlikte, haşerelerin üremesini engellemek ve görüntü kirliliğinin önüne geçebilmek amacıyla başlattığımız çalışma belli bir program dahilinde devam edecek” dedi.

Beldedeki yabani ot ilaçlaması yapılarak haşere ile mücadele edildiğini de belirten Başkan Elma, "Amacımız, halkımızın daha temiz, nezih ve sağlıklı ortamlarda ikamet etmelerine imkan sağlamaktır" şeklinde konuştu.