• facebook
  • twitter
-A | A+

KAYMAKLI KENT KONSEYİ MART AYI TOPLANTI BİLDİRİSİ

Haber Tarihi: 04/03/2020


27 Şubat 2020 gecesi Suriye İdlib gerginliği azaltma bölgesinde Türk Silahlı Kuvvetlerine ait konvoya yapılan hain saldırıda 33 kahraman evladımız şehit edilmiş, 32 evladımız yaralanmıştır. Acımız büyüktür. Milletimizin başı sağ olsun. Alçak ve menfur saldırıyı Kaymaklı Kent Konseyi olarak bir kez daha şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Suriye’de başlayan Bahar Kalkanı operasyonunda Türk Silahlı Kuvvetlerimizin ayağına taş değmemesi için dua ediyoruz.

Türkiye Cumhuriyeti yedi yüz seksen üç bin beş yüz altmış iki kilometre kare vatan toprağıyla bölünmez bir bütündür. Dünyanın dört bir yanında mazlumların yanında yer almış, İslam coğrafyasının birliğini tek başına da olsa korumaya çabalayan yegane devlettir. Okyanus ötelerinden barış ve demokrasi vaatleri ile bölgemizde insanlık vahşeti ve savaş suçu işleyenlere karşı dik duran devletimizin, Kosova’da, Mohaç’ta, Çanakkale’de, İstiklal Harbinde, Kıbrıs’ta olduğu gibi bugünde destanlar yazan kahraman Türk ordusunun yanında olmaktan gurur duyuyoruz.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk diyor ki: “Ülkemiz şu iki şeyin ülkesidir: Biri çiftçi diğeri asker. Biz çok iyi çiftçi ve asker yetiştiren bir ulusuz. İyi çiftçi yetiştirdik, çünkü topraklarımız çoktur. İyi asker yetiştirdik, çünkü o toprakları isteyen düşmanlar çoktur... Bundan sonra da daha iyi çiftçi ve asker olacağız. Ancak bundan sonra asker oluşumuz artık eskisi gibi başkalarının hırsı, şanı, şöhreti ve keyfi için değil; yalnız ve yalnız bu aziz topraklarımızı korumak içindir.”

Tüm dünyaya bir kez daha söylüyoruz: Aziz şehitlerimizin kanları ile vatan bildiğimiz bu toprakları, canımız pahasına müdafaa edeceğiz. Bayrağımızı indirtmeyeceğiz, ezanımızı dindirtmeyeceğiz, vatanımızı böldürtmeyeceğiz. Aziz şehitlerimizin ruhları şad olsun, gazilerimiz emin olsun, unutursak kanımız kurusun. Allah ordumuzu muzaffer eylesin.

 

MART AYI ETKİNLİKLERİ İPTAL EDİLDİ

Bu vesileyle Mart Ayı içerisinde gerçekleştirmeyi planladığımız 8 Mart Kadınlar Günü etkinliği, 21 Mart Nevruz Kutlamaları ve tüm eğlence programları iptal olduğunu, yalnızca 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü için Şehitlerimiz Anısına fidan dikeceğimizi belirtmek isteriz.