• facebook
  • twitter
-A | A+

Kaymaklı, Tarihi Kentler Birliği Tarafından Yine Ödüllendirildi

Haber Tarihi: 22/09/2017
Kaymaklı Belediyesi, Tarihi Konak-Papaz Evi restorasyon çalışması ile “Tarihi Kentler Birliği (TKB) Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması”nda başarı ödülüne layık görüldü.

Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen "Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme" yarışması sonuçları açıklandı. Kaymaklı’nın Uzun Ali Konağı olarak bilinen Papaz Evi restorasyon projesine başarı ödülü verildi. Kaymaklı Belediyesi’nin proje ve yatırımları ile her sene TKB tarafından ödüllendirildiğine dikkat çeken  Kaymaklı Belediye Başkanı Halit Elma; "Kaymaklı’nın geçmişini tekrar canlandırmayı hedeflediğimiz kültür yatırımlarımızın ödüllerle takdir kazanması Kaymaklımız adına gurur vericidir" dedi.

TKB Özendirme Yarışması 2016 ödüllerini kazanan 69 belediyeye ödülleri Antalya'da düzenlenecek bir törenle verilecek. Kesintisiz olarak 2001 yılından bu yana sürdürülen yarışma, belediyeleri hizmet verdikleri kentin kültürel ve doğal mirasını koruyarak yaşatmalarını özendirmek amacıyla düzenleniyor. Kaymaklı Belediyesi, YAPEX’te her yıl ödül alan belediye olarak yerini alıyor.

Ödülü belediyemize ve kasabamıza kazandırmakta emeği geçen Belediye Başkanımıza ve ekibine sunarız.